SU SAYAÇLARINI KORUMA ZAMANI GELDİ

     KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, kış aylarının gelmesiyle birlikte su sayaçlarında yaşanabilecek donma tehlikesine karşı vatandaşları uyardı.
Alınacak ufak tedbirlerle, kış sürecinde olası bir su sıkıntısı yaşanmasına engel olunacağını belirten Batukan, “Açıkta kalan su sayaçları, tesisatın hasar görmesine ve su sayaçlarının donarak kullanılmaz hale gelmesine neden olabiliyor. Bunu önlemek için abonelerimiz, açıkta olan su borusu ve sayaçlarını talaş, cam yünü, elyaf veya izocamla iyice kapatıp, özellikle kışın kullanılmayan bağ evlerindeki su sayaçlarını korumaya alırlarsa, soğuk ve donmaya karşı faydalı olacaktır,” dedi.
Kış günü hiçbir vatandaşın su sayaçları konusunda sıkıntı yaşamasını istemediklerini belirten Batukan konu hakkında şunları söyledi:

“ Abonelerimiz olası bir donma olayında, donan sayaca sıcak su veya ateş ile müdahale etmemeli. Zira bu durumda sayaç patlayarak kullanılmaz hale geliyor. Sayacı donan veya patlayan vatandaşlarımızın ilk önce sayaçtan su akmasını önlemek için su vanalarını kapatması lazım. Daha sonra oluşan arızayı, 185 Alo KASKİ hattından ya da 0352 432 14 36- 1437 nolu numaralardan Abone İşleri Sayaç Şube Müdürlüğü’ne iletmeleri halinde ekiplerimiz vatandaşlarımızın mağduriyetleri kısa sürede giderecektir.”