BELEDİYE BAŞKANI

1961 Kayseri doğumlu olup, evli ve 4 çocuk babasıdır. Öğrenim hayatına, ilkokul ve ortaokuldan sonra Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünde devam etmiştir. 1984 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Mustafa Çelik, iş hayatına özel sektörde faaliyet gösteren bir fabrikada Teknik Müdür olarak başlamıştır. Askerlik dönüşü  kardeşi ile birlikte kendi işlerini kurmuşlardır. Halen ortaklarıyla beraber; ana işleri olan Bilişim sektörü, Endüstriyel Gazlar ve Madencilik sektörü, Turizm sektörü, e-ticaret ve e-fatura sektörü  ile Medya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı ve yöneticisidir. AK Parti’nin kuruluşunda aktif görev üstlenen Mustafa Çelik, 2001-2004 yılları arasında Kocasinan’da kurucu İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştur.
 
2005-2009 yıllarında teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve sonrasında da bir süre Disiplin Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 2004 yılından beri Kocasinan ve Büyükşehir Belediyelerinde meclis üyeliği yapmıştır. Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Ulaşım Komisyonu ve Denetim Komisyonu başkanlıklarını yürütmüştür. Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin de Yönetim Kurulu üyesidir. Muradiye Vakfı, Kayseri Ticaret Odası ve Müsiad gibi kuruluşlarda Yönetim Kurullarında bulunan Mustafa Çelik, aynı zamanda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul delegesidir. Çelik ayrıca, bazı gönüllü kültür teşekküllerinin de üyesidir. Çelik, Abdullah Gül Üniversitesini desteklemek amacıyla kurulmuş olan Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfının Mütevelli Heyet üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir.
 
30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kocasinan Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Çelik, 15 Şubat 2015 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan seçimler sonucu Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.