Abonelerimizin Dikkatine...Eklenme Tarihi: 28.07.2020

SU FATURALARI HAKKINDA AÇIKLAMA;

Bilindiği üzere; Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgını nedeniyle 30 büyükşehir belediyesinin su idarelerinde olduğu gibi idaremizce de salgının yayılma riskinin en aza indirilebilmesi amacıyla nisan, mayıs ve haziran aylarında yerinde sayaç okuması yapılmamıştır. 

SU TÜKETİMİNİN ARTTIĞI BİR GERÇEK

Abonelerimizin salgın dönemlerinde temizlik ve hijyene verdiği önemden dolayı su tüketimlerinin önceki dönemlere göre çok arttığı tartışılmaz bir gerçektir.  

Abonelerimizin su tüketimlerine ait tahakkukların birikerek ileriki dönemlerde ödeme zorluğu yaşanmaması için abonenin aylık ortalama tüketimleri baz alınarak kıyas fatura tahakkuk ettirilmiştir. Abone bilgileri güncel olan vatandaşlarımıza bilgilendirme SMS ile yapılarak “….fazla veya ….eksik tüketimler için ilk sayaç okuma işlemiyle düzenlenecek olan faturada mahsuplaşma yapılacağı” hususu belirtilmiştir. Bu durumdan haberi olamayan vatandaşlarımıza giden 3 - 3,5 aylık fatura yüksek gözükmekte olup, dileyen vatandaşlarımız gecikme ücreti alınmaksızın 3 ay içerisinde istedikleri zaman ödeyebilirler.

KASKİ olarak manevi değerleri maddi kaygıların önünde tutarak, Şehrimize modern alt yapımızla bu zorlu Pandemi sürecinde ve sonrasında da hizmet etmeye devam edeceğiz.


Kamuoyuna Saygılarımızla…

Abonelerimizin Dikkatine...