KASKİ SU DEPOSU SAYISINI ARTIRIYOREklenme Tarihi: 18.02.2021

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 2020 yılında 1.2 milyon TL değerinde 7 adet su deposu ve 7 adet maslak imalatı gerçekleştirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni yerleşim alanlarının oluşması ve hizmet verilen nüfusun artması nedeniyle yeni su depolarına ihtiyaç duyuluyor.  KASKİ Genel Müdürlüğümüz bu kapsamda, yeni su depoları yapıyor” dedi. Kayseri genelinde su depolama kapasitesi 250 bin metreküp olan 705 adet su dağıtım deposu bulunduğunu ifade eden KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir şunları kaydetti:

“KASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından 2020 yılında 1.2 milyon TL değerinde 7 adet su deposu ve 7 adet maslak Kayserimize kazandırıldı. Genel Müdürlüğümüz, Kayseri'ye temiz içme suyu temin etme çalışmalarının yanı sıra merkez ve ilçelere su deposu inşa ederek kaliteli içme suyuna erişimi de kolaylaştırıyor. Kurumumuz Kayseri genelinde içme suyunun kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Temiz ve sağlıklı içme suyunun güvencesi olmaya devam eden KASKİ Genel Müdürlüğümüz, önümüzdeki yıllarda da, Kayseri genelinde su depoları sayılarını artırmaya devam edecek." 

KASKİ SU DEPOSU SAYISINI ARTIRIYORKASKİ SU DEPOSU SAYISINI ARTIRIYORKASKİ SU DEPOSU SAYISINI ARTIRIYORKASKİ SU DEPOSU SAYISINI ARTIRIYOR